Recept: Syrové suflé s tromi druhmi syra

Recept: Syrové suflé s tromi druhmi syra

Syrové suflé – dokonalé pohostenie s neopakovateľnou chuťou a štruktúrou. Nadýchanému cestu dodávajú chuť tri druhy syra – švajčiarsky syr (ementál), čedar a parmezán. Môžete si ho pripraviť vo veľkej forme na suflé, alebo v malých zapekacích miskách, ako individuálne porcie.

Potrebujeme:

na 4 porcie

Postup

  1. Rúru predhrejte na 190°C. Do strednej časti rúry vložte plech na pečenie. Štyri zapekacie misky s objemom 230-250 ml vymastite maslom a vysypte jemne namletou strúhankou.
  2. Oddeľte bielky od žĺtkov a položte ich stranou, kým ich nebudete potrebovať.
  3. V stredne veľkom hrnci roztopte maslo pri stredne vysokej teplote. Pridajte múku a miešajte, aby sa nevytvorili hrudky. Zmes povarte 1-2 minúty, kým nezačne bublať. Potom postupne, za stáleho miešania, prilievajte mlieko. Za stáleho miešania priveďte zmes do varu a varte 2-3 minúty, alebo aj dlhšie, kým nezhustne.
  4. Potom cesto zložte zo sporáka a vmiešajte doňho syry. Potom po jednom primiešajte žĺtky, potom soľ, papriku, horčicu a čerstvo namleté čierne korenie. Hotové cesto preložte do väčšej misky a nechajte mierne vychladnúť.
  5. V inej mise vymixujte bielky so štipkou soli na tuhý sneh. Jemne ho lopatkou vmiešajte do cesta.
  6. Cesto rovnomerne rozlejte do zapekacích misiek a na vrch nasypte trochu parmezánu.
  7. Zapekacie misky poukladajte na predhriaty plech a pečte 25-30 minút.

Zdroj

Náš tip

Keďže nadýchanosť spôsobuje sneh z bielkov, po upečení suflé ihneď podávajte – inak trochu klesne. Servírujte so zeleninovým šalátom. Dobrú chuť!

Recept: Syrové suflé s tromi druhmi syra

Máte aj vy šikovné ruky?

Dajte nám v komentároch vedieť o vašich výtvoroch. Pošlite svoje Facebook, Instagram, TikTok či Pinterest profily a tie najlepšie vyberieme do ďalšieho článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *