Mramorované veľkonočné vajíčka, netradičný návod

Mramorované veľkonočné vajíčka

Veľká Noc príde o pár dní a s ňou aj veľkonočné dekorácie a šibači. K obľúbeným dekoráciám patrí aj veľkonočná kraslica. Niekto má rád tie tradičné, iní zvolia pestrofarebné a moderné kraslice. My, ľudia handmade pozitív, máme radi nápady, ako si spraviť veci po svojom a veľakrát aj netradične. Dnes nám pomôže pena na holenie.

Mramorované Veľkonočné kraslice

 1. Budeme potrebovať vajíčka uvarené natvrdo, plech na muffiny, penu na holenie, špáradlo a farbu na vajíčka (alebo potravinárske farbivo).
 2. Do plechu na muffin nastriekame penu na holenie.
 3. Pokvapkáme ju kvapkami rôznych tekutých farieb na vajíčka alebo potravinárskeho farbiva.
 4. Penu s farbami premiešame špáradlom alebo iným tenkým predmetom – okrem kruhov môžeme robiť aj osmičky a iné podobné tvary.
 5. Vajíčko vložíme do peny a obrátime ho tak, aby bolo celé pokryté. Necháme ho v pene 15 minút. Potom ho vyberieme a umyjeme pod studenou tečúcou vodou. Hotovo!

Postup č. 2

 1. Vajíčka uvaríme natvrdo: vajíčka vložíme do hrnca so studenou vodou a privedieme ich do varu. Potom znížime teplotu a necháme ich variť ešte tri minúty. Po uvarení ich vložíme do ľadového kúpeľa – vďaka tomu sa budú neskôr dobre šúpať.
 2. Po 15 minútach ich z ľadového kúpeľa vyberieme a úplne osušíme.
 3. Na plech na pečenie nastriekame penu na holenie. Použijeme jej toľko, aby vytvorila vrstvu hrubú približne 1,5 centimetra.
 4. Na penu na holenie nakvapkáme rozličné farby na vajíčka alebo potravinárske farbivo (musí byť tekuté). Potom pomocou špičky noža tvoríme rozličné obrazce.
 5. Vajíčka poukladáme na penu. Obalíme ich penou zo všetkých strán a necháme odstáť 20 minút.
 6. Potom ich vyberieme naberačkou na špagety a buď ich poutierame papierovými utierkami, alebo ich rýchlo opláchneme v studenej vode. Hotovo!

Máte aj vy šikovné ruky?

Dajte nám v komentároch vedieť o vašich výtvoroch. Pošlite svoje Facebook, Instagram, TikTok či Pinterest profily a tie najlepšie vyberieme do ďalšieho článku.

Zdroj a foto / DIY nápad na mramorované veľkonočné vajíčka © youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *