Recept: Malinové kocky s gréckym jogurtom

Recept: Malinové kocky s gréckym jogurtom

Malinové jogurtové kocky s ľahkosťou nahradia klasické čokoládové tyčinky z obchodu, po ktorých tak veľmi túžia naše deti. Jemná chuť a krémová konzistencia jogurtu lahodne doplní osviežujúcu chuť malín a chrumkavú posýpku. Dáte šancu tejto domácej sladkosti?

Potrebujeme

Cesto

Krém

Postup

  1. Rúru predhrejeme na 180°C. Štvorcový plech s dĺžkou 20 cm zľahka vymastíme a vystelieme papierom na pečenie. Okraje papiera na pečenie by mali byť dlhšie, aby bolo jednoduché vybrať hotové jogurtové kocky.
  2. V miske chvíľu rozotierame hnedý cukor s citrónovou kôrou, aby sa uvoľnil citrónový olej. Potom pridáme múku, ovsené vločky, prášok do pečiva a soľ. Premiešame a pridáme maslo a vanilkový extrakt, kým sa ingrediencie neprepoja. Keď sa tvoria malé omrvinky zlepeného cesta (ako na posýpku), odložíme si približne jeden plný hrnček (s objemom 240 ml) posýpky.
  3. Zvyšok posýpky natlačíme na dno plechu na pečenie.
  4. V stredne veľkej miske zmiešame jogurt s cukrom a s kukuričným škrobom. Takto pripravenú jogurtovú zmes rozotrieme na cesto.
  5. Na jogurt poukladáme čerstvé, umyté a osušené maliny.
  6. Na maliny nasypeme posýpku, ktorú sme si odložili do hrnčeka.
  7. Pečieme 40-45 minút. Potom necháme koláč úplne vychladnúť a vložíme ho do chladničky.

Náš tip:

Pred podávaním nechajte kocky v chladničke odpočívať minimálne dve hodiny. Dobrú chuť!

Máte aj vy šikovné ruky?

Dajte nám v komentároch vedieť o vašich výtvoroch. Pošlite svoje Facebook, Instagram, TikTok či Pinterest profily a tie najlepšie vyberieme do ďalšieho článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *