Kentucky rezne – Chuť od Naty: Foodblog o chutnom jedle a…

[ad_1]

Ponúknuť domáci fast food je vždy dobrý nápad. Obzvlášť, ak sa chuťou čo najviac ponáša na originál. Chcela som urobiť môjmu malému maródovi radosť a urobila som mu kentucky rezne. Veľmi si pochvaľoval a zhodnotil, že môžem robievať častejšie. Píšem recept aj vám, aby ste si tiež urobili bezva párty s domácim jedlom a la fast food.

Fast food je zlý?

Juj, pamätám si ešte dnes úplne živo- bola som malá (možno školáčka na prvom stupni) a sestra mi priniesla z Trnavy, kde vtedy pracovala, prvýkrát “mekáč”. Veľký hit, koncept fast foodu prišiel aj na Slovensko. Ježkovi, to bola hotová Amerika! V papierovej krabičke už studené hranolky, nejký burger a nápoj so slamkou. Konečná- aj studené bolo dokonalé. 🙂 Cítila som sa naozaj preúžasne.

Dnes stojím skôr na opačnej strane nadšenia, ale zároveň som v konaní slobodná. Ak ma zbadáte s deťmi vo fastfoode, tak naozaj som to ja a naozaj s nimi jem niečo- minimálne zmrzku. Prečo? Lebo radšej so mnou a úprimne, ako poza chrbát a potajomky bezo mňa.

Samozrejme im sem – tam poviem “múdrosti” o zdravej, čerstvej a lokálnej strave. Niekedy aj prevrátia očami (a čím sú starší, tak viac), ale snáď v budúcnosti sa im vybaví, že kvalita je na prvom mieste.

Film o Mc Donald’s

Videli ste ho? O filme viem roky. Viacerí mi o ňom vraveli a vždy spomenuli jedno- ako sa hlavný protagonista príbehu, teda pán, vďaka ktorému prišiel fast food aj do spomínanej Trnavy, zachoval podlo a hnusne. Ako človek zlyhal, ale dotiahol to ďaleko. Na dôvažok, zo svojho imania potom rozdával núdznym.
Akosi sa mi do pozerania chcelo aj nechcelo. Stále som to odkladala. Ja totiž nemám rada špinavé hry. Mám rada život typu-

nalejme si čistého vína v úcte jeden k druhému.

Prišiel nakoniec deň D a film som si pozrela- veľmi poučný, hĺbavý. Ak ste ho ešte nevideli, staviam sa do radu odporúčania na pozretie. 🙂 Ani nie, ako byť prefíkaný, ale ako môže byť človek spokojný v malom a iný zasa potrebuje expandovať. Inak cíti zlyhanie.

Kentucky rezne u nás

kentucky rezne

Extra chrumkavé kura ponúka iný fast food. Aj k nemu sa viaže príbej o nezlomnej vytrvalosti staršieho pána, ktorý chodil od podniku k podniku a snažil sa predať úžasný recept na extra chrumkavé kura. Zakúšal samé odmietnutia. Stále bol na cestách. A nevidel výsledok. Aj napriek tomu pokračoval. A dnes stoja ľudia v radoch, aby si dali známe KFC aneb proklatě dobré kuře. 🙂

My doma nejeme kuracie mäso. Nekupujem ho. Teda to z obchodu. Len z overeného zdroja, najlepšie domáce. Lenže keď idú moji dvaja chlapi na “pochúzky” do elektra, alebo nejakého chlapského centra (hornbach, obi, či dačo také…), zastavia sa na kfcéčko. Asi tak nejako ako ja s babami na kávu.

A keď bol Dávidko prechladnutý, bačovali sme spolu doma, prišlo mi ako príma nápad urobiť mu rezne na štýl KFC. Pre krajší deň, lepšiu náladu a snáď menej smŕkania.

Aké bolo moje nadšenie, keď mi aj ostatní doma povedali, že šak toto je megačške! Vytiahla som sa v ich očiach, hackla som rezne a urobila z nich chutný a domáci fast food.

Moje poznámky k receptu Kentucky rezne

  • Marinovanie je dôležité. Pomôže dosiahnuť väčšiu jemnosť, šťavnatosť, chuť.
  • Keby mám doma fritéru, skúsim to aj s krídelkami, či menšími stehnami. Na panvici sú super rezne.
  • Cornflakes sa mne páčia menej podrvené, ale je to veľmi od vkusu. Vyskúšajte, ako najviac šmakujú vám.
  • Po vysmažení môžem,e ezne podávať v celku, alebo nakrájať na pásiky- vtedy sú super do wrapu! 🙂

***KENTUCKY REZNE***

urobte si fast food doma kentucky rezne
kentucky rezne

Potrebujeme:

kuracie prsia (použila som 2 väčšie)
corn flakes

+ na marinádu:

1 vajce
200 ml vody
2 strúčiky pretlačeného cesnaku
1/2 ČL mletej rasce
1 ČL kurkumy
1 ČL kari korenia (mám v eshope)
1 ČL senovky (aj toto nájdete v eshope)
1 kopcovitú ČL mletej papriky (sladkej)
1/2 ČL mletého čierneho korenia
2 – 2,5 ČL jemnej soli
1 hrnček hladkej múky (podľa hrnčeka od vody, aby bol pomer múka voda 1:1)

Na dokončenie potrebujeme:

olej na vyprážanie (alebo iný vhodný tuk)

káva
káva

Postup:

Suroviny na marinádu pridáme do misky presne v poradí, ako je napísané v recepte. Metličkou riadne zmiešame, aby sme vytvorili hustejšie cestíčko bez hrudiek.

recept na kentucky rezne
kentucky rezne- marináda

TIP: Ak nemáte doma kari či iné korenie, vynechajte. No odporúčam pripraviť si marinádu presne takto, chuťové poháriky sa vám odvďačia. 🙂 Korenie v TOP kvalite, ktoré používam sama doma, nájdete aj u mňa v eshope.

Kuracie prsia nakrájame na rezne. Veľkosť rezňov je na nás, mne osobne sa páčia menšie kúsky. Pôsobí to tak “fast foodovo”. 🙂

kentucky rezne od Naty ako z obchodu
kentucky rezne- nakrájané mäso

Kúsky mäsa dáme do misky s marinádou a všetky dostatočne ňou obalíme, skryjeme do nej. Misku prekryjeme fóliou, sáčikom alebo iným neprivzdušným materiálom a dáme do chladničky aspoň na 2 hodiny (to prekrytie preto, aby sa vôňa nešírila do chladničke a neovplyvnila nejakú skladovanú potravinu či jedlo).

kentucky rezne od Naty sa oplatí vyskúšať
kentucky rezne- mäso v marináde

Cornflakes rozdrvíme buď rukou alebo zľahka v mixéri. Dôležité je nemať z cornflakesov prach, ale menšie kúsky, ktoré budú extra chrumkať.
Drvila som ich ručne, ale bolela ma z toho trochu ruka. Preto som vytiahla mixér a krátkymi pár stlačeniami som mala hotovo. 🙂

kentucky rezne
kentucky rezne- drvenie corn flakes

Na panvicu dáme rozohrievať olej.
Rezeň vyberieme z marinády, obalíme z oboch strán v podrvených corn flakes-och a smažíme z oboch strán.

kentucky rezne
kentucky rezne- obaľovanie

Vypražíme len toľko rezňov, koľko chceme, ostatné vrátime do chladničky. Takto vydržia aj 2 dni.

Úžasné, chutné, skvelé a mňam! Oplatí sa nakúpiť koreniny a vyskúšať, budete ich robiť často. 🙂

kentucky rezne ako z fastfoodu
kentucky rezne

Dobrú chuť!

POZN.: Zaujal vás recept? Označte ho srdiečkom na konci článku. Ďakujem 🙂

TIP: Ak ste rezňoví, vyskúšajte tieto šťavnaté rezne. Ak mäsu neholdujete, mám tu pre vás skvelý tip- falošné mäsoto.

image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
recipe image

Kentucky rezne

Naty

Published On

Preparation Time

Cook Time

Total Time

Average Rating

[ad_2]

Zdroj zo stránky https://chutodnaty.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *