Cestoviny s tuniakom a vajcom

[ad_1]

Jednoduché recepty sú v mnohých rodinách najobľúbenejšie. Cestoviny nás preto často zachránia. Pripravte ich tak, aby bolo vaše jedlo aj nutrične vyvážené, napríklad s tuniakom, vajíčkom, parmezánom a hráškom.

Tuniakové cestoviny s vajíčkom a hráškom
Postup:

  1. Veľký hrniec plný vody privedieme do varu a podľa návodu na cestovinách v nej uvaríme cestoviny. Nezabudneme vodu dostatočne osoliť a počas cedenia trochu vody (cca ½ hrnčeka) ešte odložíme nabok.
  2. Zároveň si dáme variť vajcia do hrnca so studenou vodou. Keď sa voda v hrnci začne variť, odsledujeme si dobu ďalšieho varu presne na 5 minút. Potom hrniec odstavíme, horúcu vodu odlejeme a vajcia necháme schladiť v studenej vode. Chladíme ho takto aspoň 10 minút.
  3. Už počas varenia cestovín môžeme začať s prípravou omáčky. Vo väčšej panvici rozpustíme maslo a zľahka na ňom opražíme očistený a pretlačený cesnak. Nesmie byť ale príliš tmavý, chceme ním ochutiť maslo, čím tmavšie však bude, tým bude chuť horšia.
  4. Ďalej pridáme mrazený hrášok s trochou soli a korenia. Hrášok len ľahko prevaríme, stačí mu len chvíľka.
  5. K zmesi prilejeme smotanu na šľahanie a na miernom ohni ju ešte chvíľu povaríme. Bude stačiť 3-5 minút. Pridáme aj cestoviny spolu s tuniakom, z ktorého sme predtým odliali tekutinu. Nakoniec všetko dôkladne premiešame a môžeme servírovať. Servírujeme s lístkami rukoly. Navrch opatrne olúpeme vajcia na mäkko a pre ešte krajší efekt vajcia rozpolíme.

Príspevok Cestoviny s tuniakom a vajcom zobrazený najskôr Recepty kulinarium.

[ad_2]

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *