Inšpirácie na vianočné dekorácie z papiera

Vianočné dekorácie z papera

Rozmýšľate nad tým, ako vyzdobiť vašu domácnosť na Vianoce? Skúste vianočné ozdoby z papiera, ktorých výroba je jednoduchá a rýchla. Tento typ ozdôb si zamilujú aj malé deti. Ak by ste im nechceli dať do rúk ostré nožnice, dovoľte im na papierové ozdoby nalepiť aspoň flitre, kamienky, trblietky alebo čokoľvek iné. Výrobu papierových vianočných ozdôb môžete spojiť aj s milým predvianočným stretnutím s vašou rodinou či priateľmi. Popri pečení koláčikov a popíjaní vianočného punču sa môžete zabávať ich tvorením.

Papierové ozdoby sú populárne z mnohých dôvodov. Predovšetkým sú vkusné, ekologické a finačne nenáročné. Na ich výrobu často potrebujete len kvalitný farebný papier, nožnice, lepidlo a šablóny, podľa ktorých budete vystrihovať. Inšpirujte sa výberom nápadov na vianočné ozdoby z papiera. Zapojte svoju fantáziu a vytvorte si originálne papierové ozdoby na najkrajšie sviatky roka!

Vianočné gule z papiera

Gule na vianočný stromček alebo ako dekorácie na halúzku môžete vyrobiť z kancelárskeho, recyklovaného alebo farebného papiera. Vyrobiť môžete 2D alebo 3D guľu a ľubovoľne ju ozdobiť korálkami, trblietkami alebo ju nafarbiť metalickými farbami. Pridajte ozdobnú stužku alebo lanko na zavesenie a vianočná ozdoba je hotová!

Použiť môžete aj staré časopisy a noviny. Vytvarujte z nich tvar gule a konce zlepte, aby sa guľa neotvárala. Ak chcete, aby bola guľa pevnejšia, použite polystyrén. Vytvarujte ho do požadovaného tvaru a obaľte papierom. Polystyrén je ľahký, vie sa prispôsobiť a keď ho obalíte, nikto o ňom nebude ani vedieť.

Vianočná hviezda z papiera

Z papiera si môžete vyrobiť vianočnú hviezdu, ktorá je charakteristickým symbolom Vianoc. Vďaka jednoduchej tvarovateľnosti papiera, môžete zvoliť medzi ľahším skladaním až po zložitejšie origami. Pripravili sme šablónu hviezdy, z ktorej si môžete vyrobiť krásnu vianočnú dekoráciu na stenu, stromček alebo do okna. Obrázok si môžete jednoducho stiahnúť a vytlačiť. Vytlačenú šablónu potom zložíte podľa uvedeného návodu nižšie a vystrihnete. Aké jednoduché a krásna vianočná hviezda je na svete!
Vianočné dekorácie z papiera

Vianočný stromček z papiera

Vianočný stromček z papiera možno vyrobiť na viac spôsobov. Môžete skúsiť origami, vianočný stromček z cestovín prilepených na rolku, stromček zo šnúrky, papiera a zvyškov tkaniny, či iné nápady. Originalite sa medze nekladú! My vám ponúkame inšpiráciu ako vyrobiť jednoduchý vianočný stromček z papiera, ktorého prípravu zvládnu poľahky i deti.

Potrebujete:

  • papierové rolky z toaletného papiera,
  • ľubovoľný farebný alebo darčekový papier,
  • nožnice, lepidlo, fixku alebo pero,
  • iné predmety na ozdobu podľa vášho vkusu.

Postup ako na to:

  1. Papierové rolky naukladajte na seba a zlepte pomocou lepidla tak, aby vytvorili tvar stromčeka. Závisí od toho koľko papierových roliek máte k dispozícii. Môžete začať s piatimi rolkami na spodnú vrstvu a pokračovať zvysle nahor. Medzi jednotlivými poschodiami je najlepšie počkať, aby každá vrstva dôkladne vyschla.
  2. Hotovú pyramídu teraz pokryte papierom v ľubovoľnej farbe a prilepte. Zvoliť môžete aj darčekový papier, ktorý je tenší a bude lepšie sedieť tvaru vašej stromčekovej pyramídy. Nemusíte siahnuť len po typickom zelenom farebnom papieri, aj červeno zlatá kombinácie je veľmi sviatočná a možno bude lepšie ladiť k vašej vianočnej výzdobe. Výber farby necháme na vás.
  3. Na záver môžete stromček ešte ľubovoľne ozdobiť pomocou rôznych trblietok alebo mašličiek a dekorácia je hotová.

Stromček z papierových roliek je tiež vhodný na výrobu adventného kalendára pre vaše ratolesti. Jednu stranu stromčekovej pyramídy môžete celú pokryť papierom, v tomto prípade darčekovým, ktorý sa bude lepšie trhať a deti sa jednoduchšie dostanú k prekvapeniu, ktoré sa bude skrývať za papierom. Na jednotlivé rolky obalené papierom napíšte čísla od 1 do 24. Druhú stranu pyramídy môžete nechať nepokrytú a vkladať tak do jednotlivých políčok sladké alebo iné prekvapenia. Takýto doma vyrobený adventný kalendár vyzerá naozaj štýlovo.

Chcete niečo ešte jednoduchšie?

Ak hľadáte ešte jednoduchší spôsob na výrobu zaujímavej stromčekovej dekorácie, použite nižšie uvedenú šablónu. Postupujte presne podľa daného návodu na obrázku, a jednoduchý stromček z papiera je hotový.
Vianočné dekorácie z papiera

Vianoční anjelikovia z papiera

Ak máte doma kreatívne duše, výroba vianočných anjelikov ich bude rozhodne baviť. Tvar anjela môžete jednoducho vystrihnúť z takmer akéhokoľvek druhu materiálu, ideálne bieleho papiera, ktorý potom môžete ľubovoľne nafarbiť a ozdobiť. Postavičkám môžete dopriať aj krásnu mašličku, ktorá bude symbolizovať ich krídla. Malé ozdobné figúrky môžu byť skryté v adventnom kalendári ako malé prekvapenia pre vaše detičky. Vytvoriť si môžete aj papierovú reťaz v tvare anjelikov pomocou papierových prúžkov. Anjelov môžete použiť tiež aj ako ozdobu na vianočné darčeky.

Inšpirácii a tipov na vianočné dekorácie urob si sám je nespočetné množstvo. Nezáleží natom, pre aký druh vianočných ozdôb z papiera sa rozhodnete. Dôležité je, aby ste sa ich výrobou zabávali a strávili pekné chvíľky v kruhu vašich najbližších.

Máte aj vy šikovné ruky?

Dajte nám v komentároch vedieť o vašich výtvoroch. Pošlite svoje Facebook, Instagram, TikTok či Pinterest profily a tie najlepšie vyberieme do ďalšieho článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *