Meatball sandwich zo seriálu Priatelia

Meatball sendvič Priatelia

Inšpiráciou pre recept Joey’s meatball sub je diel zo seriálu Priatelia, keď Joey, Chandler a Ross sedia na zadnom sedadle auta. Ozve streľba (v skutočnosti zvuk výfuku) a Joey sa vlastným telom snaží ochrániť svoj milovaný sendvič. Joey’s meatball sub je jednoduché jedlo, ale jeho chuť vás ohromí. Sendvič je plnený bylinkami prevoňanými mäsovými guľkami, veľkou dávkou paradajkovej omáčky marinara a syrom.

Slávny sandwich zo seriálu Priatelia

Pri príprave sme použili chlieb Delikates s chrumkavou kôrkou a vláčnou striedkou, ktorý je plochý a tvarom pripomína ciabattu. Joey zo seriálu razil teóriu, že o jedlo sa nedelí. My sa s vami o recept na jeho obľúbený sendvič veľmi radi podelíme a je už len na vás, s kým sa o toto seriálové jedlo podelíte vy.

Potrebujeme

Mäsové guľky

Paradajková omáčka marinara

Postup

Mäsové guľky

Do misy postupne pridávajte: mleté mäso, na drobno nakrájanú cibuľu, cesnak, zelenú cibuľku, vajce, opečené kúsky slaninky, strúhanku, parmezán, mletú rascu, zmes byliniek, soľ, čierne mleté korenie a rukou všetko dobre premiešajte.

Ruky namáčajte do misky so studenou vodou a tvarujte stredne veľké mäsové guľky. Tie opečte z každej strany na panvici s trochou oleja. Mäsové guľky z panvice vyberte a pripravte omáčku marinara.

Paradajková omáčka marinara

Na panvici s trochou oleja restujte na drobno nasekanú koreňovú zeleninu: cibuľu, mrkvu a zeler. Pridajte cukor, mletú rascu, soľ, čierne mleté korenie, cesnak, paradajkový pretlak a premiešajte. Zeleninový základ podlejte červeným vínom, nechajte pár minút vrieť, aby sa alkohol odparil. Ďalej pridajte sugo di pomodoro, trochu chilli a prikryte pokrievkou. Duste, kým zelenina úplne nezmäkne.

Čo ďalej

Do paradajkovej omáčky marinara vložte hotové mäsové guľky a nechajte ich pár minút v omáčke povariť. Na záver posypte čerstvou nasekanou bazalkou.

Chlieb rozrežte, jednu polovicu potrite väčším množstvom paradajkovej omáčky, mäsovými guľkami a ľubovoľným strúhaným syrom. Druhú polovicu pečiva polejte olivovým olejom. Zapekajte v rúre rozohriatej na 180 stupňov cca 5 minút.

Máte aj vy šikovné ruky?

Dajte nám v komentároch vedieť o vašich výtvoroch. Pošlite svoje Facebook, Instagram, TikTok či Pinterest profily a tie najlepšie vyberieme do ďalšieho článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *